Підібрати матеріали:

Сенсорна дезінтеграція

Автор: Крупеніч Юлія Михайлівна

Посада: вихователь

Місце роботи: КЗДО КТ №54 КМР

Оцініть публікацію:

Сенсорна інтеграція — здатність сприймати інформацію за допомогою сенсорних каналів — дотик, рух, нюх, смак, зір та слух. А також поєднувати її з попередньою інформацією, спогадами та знаннями, які зберігаються у головному мозку, і давати змістовну відповідь.

Сенсорна інтеграція залежить від ефективної взаємодії усіх сенсорних систем, а також ситуацій і вимог навколишнього середовища та власних потреб дитини, її особистості. Нормальна сенсорна інтеграція дає змогу дитині належно взаємодіяти з навколишнім світом.

Якщо мозок обробляє інформацію некоректно, з’являються різні порушення, що проявляються як проблемна поведінка. Дитина може здаватися надто вразливою, запальною чи грубою, нежвавою і незграбною, вона може уникати обіймів близьких, спиняти чи відштовхувати людей через страх, що вони можуть до неї доторкнутися. Така дитина може бути перебірливою щодо одягу та їжі — вимагати одні предмети й категорично відкидати інші. Нерідко дитина не може озвучити причину власних проблем: вона не знає, що це неправильно, і не може зрозуміти, чому поводиться саме так і чому дорослим не до вподоби її поведінка.

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Ця презентація висвітлює питання сенсорної дезінтеграції, описує, як мозок може мати труднощі з обробкою сенсорної інформації, що призводить до емоційних розладів серед дітей. Презентація детально розбирає симптоми порушень сенсорного сприйняття у вестибулярній, тактильній, пропріоцептивній, візуальній, аудіальній та ольфакторній системах, пропонує методи розвитку та корекції, а також рекомендації щодо створення безпечного та стимулюючого середовища. Мета - допомогти дітям краще інтегруватися в оточення, керуючи сенсорними порушеннями для покращення їх комунікативних навичок і соціалізації.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно