Сучасне танцювальне мистецтво абсолютно по-новому застосовує хореографічні техніки, прийоми, і танець почав розумітися як єдина система, яка породила різноманіття форм хореографічного мистецтва. Відсутність канону, антисистемність, синтез мистецтва, полістилістика – все це з’явилося в епоху постмодерну, яка мала величезний вплив на творчість багатьох сучасних хореографів і на сучасне хореографічне мистецтво в цілому. Ідеї та принципи постмодернізму міцно увійшли в нинішню хореографію більшості країн,
Танцювально-театральний перфоманс, поєднання сучасної хореографії та театральної пластики з акторською грою і контактної імпровізацією, це нові тенденції розвитку дітей! Нове мислення і погляд на життя. Музика, костюми і нестандартна пластика акторів-танцюристів створюють неповторну атмосферу, яка є головною складовою кожної роботи творчого колективу.
В основі перформансу лежить прагнення висловити якусь ідею через жест, тіло, костюм, річ. Перформанс представляє глядачеві «живі картини», «одушевлену скульптуру». Це події, дії процеси, де використовує своє тіло, костюми, речі і оточення, надаючи кожній позі, жесту, положенню в просторі, контактам з предметами і середовищем символіко-ритуальний характер.
Поєднання сучасного танцю та театрального мистецтва, пластики – це нове в розвитку. Це цікаве направлення, яке дужу різноманітно можна використовувати в роботі не тільки в хореографії. Імпровізація завжди розкриває внутрішній світ людини, а це завжди цікаво.
Розвиток танцтеатру у сучасній хореографії стає дедалі важливішим, особливо у контексті формування художньо-естетичної компетентності вихованців гуртка "Сучасні танці". Цей напрямок мистецтва відкриває безмежні можливості для вираження та самовираження через рух, музику та емоції.Гурток "Сучасні танці" виявляється не лише місцем навчання танцю, але й цілісною системою розвитку особистості через мистецтво. Його вплив на формування художньо-естетичної компетентності учасників надзвичайно значимий та сприяє їхньому гармонійному розвитку.