Світ, в якому ми живемо, цікавий і різноманітний.
Людина завжди хотіла знайти відповідь на запитання: як цей світ влаштований?
Багато сотень років знадобилось людині, щоб побувати у всіх куточках планети, дізнатися, із чого складаються хмари, ґрунт, звідки тече річка, чому росте ліс, який вік має Всесвіт, яке місце займає Земля у Всесвіті.
Вивчаючи елементи природознавства в курсі «Я і Україна» у початковій школі, ви вже відкрили для себе багато цікавого в світі, що нас оточує, зробили перші кроки в розгадуванні таємниць природи.
Природознавство, яке ви вивчатимете у 5 класі дасть змогу сформувати у вас уявлення про цілісність природи та місце людини в ній, засвоїти знання про Землю та інші небесні тіла, склад та властивості повітря, води, форми поверхні Землі та інші чинники, що впливають на життя на нашій планеті.
. Дайте короткі письмові відповіді (2-3 речення) на питання.
а) Які функції виконує Всесвітня туристична організація?
б) Які країни світу є найбільш популярними серед туристів та отримують найбільші доходи від розвитку туризму.
в) Назвіть основні туристичні регіони світу. Поясніть, чому Європа утримує провідні позиції в міжнародному туризмі?
Робота зі схемами дозволить систематизувати і доповнити знання учнів, сприятиме формуванню в них інтересу до вивченння різноманітних процесів і явищ, зокрема тих , що притаманні природі рідного краю.
Схеми – опори мають широке поле застосування. Їх можна використовувати на різних етапах уроку з розмаїтим арсеналом форм роботи (самостійна робота, робота в парах, в групах, у поєднанні з індивідуальною навчально-пізнавальною діяльністю тощо).
Ця розробка може бути використана як додатковий матеріал при підготовці та проведенні уроків. Має на меті допомогти вчителю урізноманітити процес навчання, спрямованого на вивчення природознавства, сприяти ефективному засвоєнню учнями програмового матеріалу.
На якість процесу навчання природознавства впливає ефективне використання засобів наочності: натуральних, образотворчих, аудіовізуальних, моделей. Це зумовлено специфікою змісту предмета та віковими особливостями пізнавальних процесів у молодших школярів.
Головною метою «Природознавства» у початкових класа є оволодіння учнями уявлень про цілісність природи, виховання гуманної, творчої, соціально активної особистості, здатної екологічно мислити, самостійно розв’язувати природознавчі задачі, дбайливо ставитися до природи, розуміти значення життя як найвищої цінності.
Природознавство як навчальний предмет має інтегрований характер, оскільки зміст його утворює система уявлень і понять відібраних з різних природничих наук з урахуванням перспективних зв’язків із природознавчими предметами, що будуть вивчатися у наступних класах.