Підібрати матеріали:

"Візуалізація як один із засобів підвищення мовної та літературної освіти"

Автор: Черниця Марина Миколаївна

Посада: вчитель української мови та літератури

Місце роботи: Одеський ліцей №44

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Тема методичної розробки, без сумніву, актуальна на сьогодні, оскільки Нова українська школа покликана реалізовувати інноваційні підходи до освітнього процесу, зокрема забезпечувати втілення педагогіки партнерства, результативної співпраці між учителем і здобувачами освіти, де учень є рівноправним партнером, а не об’єктом професійної діяльності педагога.

У досвіді вчителя української мови й літератури надано методичні рекомендації щодо підвищення мовної й літературної освіти учнів засобом візуалізації – методом реалізації принципу наочності як подання інформації у вигляді оптичного зображення (наприклад, у вигляді малюнків, графіків, діаграм, структурних схем, таблиць, карт тощо).

Візуалізація розглядається сучасними вченими як засіб підвищення мовної й літературної освіти сучасних школярів, адже візуальна насиченість навчального матеріалу робить його яскравим, переконливим, створює наочні ефектні образи, сприяє підвищенню інтересу до української мови й літератури.

Розкрито методичні особливості використання в освітньому процесі таких методів візуалізації як кроссенс, скрайбінг, хмарини слів, інтелект-карти, гіфки. Узагальнено можливості соціальних мереж для пізнавального розвитку учнів.

Результати й умови ефективності досвіду залежать від готовності педагогів до широкого використання в освітньому процесі методів візуалізації.

Рекомендовано для педагогів закладів середньої освіти.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ присвячений підходам та методам використання візуалізації для підвищення мовної та літературної освіти учнів у рамках основ задач Нової української школи. Він розкриває методичні рекомендації щодо застосування візуалізації як засобу наочності та активізації пізнавальної діяльності через малюнки, графіки, діаграми, таблиці та ін. Автори обговорюють методичні аспекти і можливості використання таких інструментів візуалізації, як кроссенси, скрайбінг, хмарини слів, інтелект-карти, гіфки у процесі навчання, підкреслюючи їхній вплив на підвищення зацікавленості учнів в українській мові та літературі. Порушено питання інтеграції соціальних мереж у освітній простір для пізнавального розвитку. Вказано, що реалізація візуалізаційних методів вимагає від педагогів готовності до впровадження інноваційних форм викладання.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно