Підібрати матеріали:

"Візуалізація як один із засобів підвищення мовної та літературної освіти"

Автор: Штепа Олена Миколаївна

Посада: викладачка української мови та літератури

Місце роботи: Відокремлений структурний підрозділ

Оцініть публікацію:

Тема методичної розробки, без сумніву, актуальна на сьогодні, оскільки Нова українська школа покликана реалізовувати інноваційні підходи до освітнього процесу, зокрема забезпечувати втілення педагогіки партнерства, результативної співпраці між учителем і здобувачами освіти, де учень є рівноправним партнером, а не об’єктом професійної діяльності педагога.

У досвіді вчителя української мови й літератури надано методичні рекомендації щодо підвищення мовної й літературної освіти учнів засобом візуалізації – методом реалізації принципу наочності як подання інформації у вигляді оптичного зображення (наприклад, у вигляді малюнків, графіків, діаграм, структурних схем, таблиць, карт тощо).

Візуалізація розглядається сучасними вченими як засіб підвищення мовної й літературної освіти сучасних школярів, адже візуальна насиченість навчального матеріалу робить його яскравим, переконливим, створює наочні ефектні образи, сприяє підвищенню інтересу до української мови й літератури.

Розкрито методичні особливості використання в освітньому процесі таких методів візуалізації як кроссенс, скрайбінг, хмарини слів, інтелект-карти, гіфки. Узагальнено можливості соціальних мереж для пізнавального розвитку учнів.

Результати й умови ефективності досвіду залежать від готовності педагогів до широкого використання в освітньому процесі методів візуалізації.

Рекомендовано для педагогів закладів середньої освіти.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ присвячений методології візуалізації як засобу підвищення мовної та літературної освіти в умовах Нової української школи. Він містить методичні рекомендації щодо використання візуалізації - малюнків, графіків, діаграм, схем, таблиць, карт тощо, - для підвищення ефективності навчання української мови й літератури. У документі аналізуються різні методи візуалізації (кроссенс, скрайбінг, хмарини слів, інтелект-карти, гіфки), їх роль у формуванні інтересу до предмета та розвитку пізнавального інтересу. Також зазначено, що ефективність використання візуалізації залежить від готовності педагогів втілювати ці методи в освітній процес. Реферат призначений для педагогів середніх навчальних закладів.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно