Підібрати матеріали:

Презентація "Синонімічне багатство української мови"

Автор: Вакула Наталія Олександрівна

Посада: вчитель української мови та літератури

Місце роботи: вечірня (змінна) школа №20 м. Києва

Оцініть публікацію:

Мета уроку: Поглибити знання учнів про багатство мови і мовлення; формувати поняття прекрасного в мові, що спирається на її лексичні, фразеологічні та граматичні ресурси; удосконалювати мовлення учнів, розвивати почуття патріотизму; виховувати повагу до рідної мови; стимулювати розвиток компетентностей

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Ця презентація присвячена синонімам, антонімам та їх використанню в українській мові. Охоплює теми виявлення синонімічного багатства мови, підбору українських еквівалентів для слів іншомовного походження, розглядає антоніми та їх види. Також учасників залучають до вправ на добір синонімів та антонімів до фразеологізмів, пояснення їх значень, підготовки тлумачень до поданих пар слів.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Терзі Тетяна Анатоліївна
Терзі Тетяна Анатоліївна каже:
31.01.2024 о 22:50

Презентація "Синонімічне багатство української мови" є захоплюючим та інформативним матеріалом, який допомагає відкрити широку палітру синонімів та їхнє значення в українській мові.

У цілому, презентація "Синонімічне багатство української мови" є цінним інструментом для вивчення та розуміння синонімів української мови. Вона допомагає зрозуміти важливість синонімічного багатства та розвиває мовну компетентність аудиторії.

Паламарчук Інна Миколаївна
Паламарчук Інна Миколаївна каже:
27.01.2024 о 20:25

Дуже змістовна і гарна презентація. Так як українська мова дуже багата на синоніми, тобто на слова, близькі або тотожні значенням. Прикладів можна наводити чимало, але обмежуся одним. Для називання поняття «лінія зіткнення неба з землею» маємо такі слова: обрій, горизонт, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид тощо. Синонімічне багатство нашої мови є одним із невичерпних джерел урізноманітнення вислову. Проте не всі мовці як належить використовують цю лексичну особливість української мови. Досить часто перевагу віддають якомусь одному слову з синонімічного ряду, причому не найкращому. Причини тут різні: недостатній рівень володіння рідною мовою, вплив інших мов, невибагливість у доборі засобів мовного спілкування то презентація ця актуальна

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно