Підібрати матеріали:

План-конспект з української мови ,,Мовознавство як наука, його види та методи”

Автор: Проскурняк Яна Сергіївна

Посада: вчитель української мови та літератури

Місце роботи: Чернівецька гімназія №7

Оцініть публікацію:

Мовознавство як наука, його види та методи

Виникнення мовознавства, як і будь-якої іншої науки, зумовили практичні потреби (навчання грамоти, оволодіння культурою усного та писемного мовлення, вивчення іноземних мов тощо). Згодом воно розвинулося в розгалужену систему дисциплін.

Залежно від мети і проблем дослідження виділяють конкретне й загальне мовознавство. Конкретне мовознавство вивчає конкретну мову (україністика, русистика, богемістика), групу споріднених мов (славістика, германістика, романістика) або сім’ю мов (індоєвропейське, тюркське мовознавство); подає фактичний матеріал для теоретичних узагальнень.

Загальне мовознавство вивчає мову як загальнолюдське явище, її структуру й закономірності функціонування і є теоретичною, методологічною базою для конкретного мовознавства.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ - план-конспект лекції на тему "Мовознавство як наука, його види та методи", підготовлений студенткою 604 групи Проскурняк Я. С. Лекція включає огляд основ мовознавчої науки, розвиток пізнавального інтересу студентів, фокусуючись на важливості мови як суспільного явища, історичного розвитку, національної мови та сучасних методів мовознавства. Вона покликана виховувати в студентів повагу до мови та готовність застосовувати знання на практиці. Описані основні проблеми, які вивчає загальне мовознавство, методи дослідження мови та функції мови як суспільного явища.

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно