Підібрати матеріали:

ОРІЄНТУВАННЯ У ПРОСТОРІ – ОСНОВНА УМОВА СОЦІАЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ

Автор: Дерев'янко Олена Олегівна

Посада: Учитель початкових класів

Місце роботи: Слов'янська спеціальна школа N23

Оцініть публікацію:

Наше суспільство наразі формує нову систему цінностей, в якій володіння знаннями, вміннями та навичками є необхідним, але недостатнім результатом освіти. Від людини вимагають вміння орієнтуватися в інформаційних потоках, освоювати нові технології, самонавчатися, шукати і використовувати нові знання, володіти такими якостями як універсальність мислення, динамізм, мобільність.

Торкаючись теми дітей з глибокими порушеннями зору, незрячих, однією з головних компетенцій цієї категорії учнів є вміння користуватися білою тростиною для пересування та орієнтації в місцевості. Останнім часом часто чую, що незрячі багато куди не можуть ходити, бо не мають супроводу, а відтак є залежними від інших. 

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ О.О. Дерев’янка, вчителя початкових класів, присвячений значенню орієнтування у просторі для соціальної інтеграції дітей з порушеннями зору. Автор акцентує увагу на тому, що в змінних умовах суспільства навички просторового орієнтування вкрай важливі для адаптації і самостійності людей з порушенням зору. Згадуються труднощі, з якими стикаються незрячі діти, та необхідність раннього навчання користуванню білою тростиною та освоєнню адаптованого середовища. Документ також висвітлює приклади інфраструктурних адаптацій і сучасних технологій, що полегшують життя незрячим, як в Україні, так і за кордоном, наголошуючи на імпортантності незалежності та активності у соціальному житті для осіб з вадами зору.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно