Підібрати матеріали:

Ноутбук чи моноблок — що краще вибрати

Користувачі добре знають різницю між стаціонарним комп’ютером та портативним ноутбуком. Але є ще третій варіант – моноблок. У пристрою є свої переваги, знання яких допоможе зробити правильний вибір.

На сайті офіційного магазину “Короб” https://korob.dp.ua/ можна вибрати та купити б/в ноутбук у Дніпрі, заощадивши від 30 до 60% бюджету. На платформі зручно підбирати гаджети для роботи, гри та навчання, порівнювати ціни та технічні характеристики. Якщо вибрати ноутбук або моноблок, ґрунтуючись на ціні, то портативні пристрої дешевші, хоча тут усе залежить від бренду та моделі.

Відмінність моноблока від ноутбука

Моноблок – це гібрид ноутбука та стаціонарного комп’ютера. Зовні девайс нагадує монітор, у корпусі якого розмістили процесор. Окремо додається клавіатура та миша. У пристрої, на відміну від стаціонарного комп’ютера, немає великої кількості проводів, які при встановленні доводиться ховати.

Користувачі, які вирішили вибрати моноблок, відзначають його компактність та зручність. Особливо зручно оснащувати подібними девайсами офіси, де техніки зазвичай багато.

Бренди випускають моноблоки як з уже встановленою операційною системою, так і без неї. Перший варіант зручніший – не доведеться закуповувати та встановлювати самостійно. Сучасні моделі працюють на Mac OS, Linux, Windows Домашня та Windows PRO.

Моноблоки, як ПК та ноутбуки, мають такі технічні характеристики:

  • процесори Intel i3, i5, i7, AMD;
  • бувають двох, шести, восьми чи десятиядерні;
  • об’єм пам’яті – від 8 Гб і вище;
  • дискова накопичувальна система від 1 ТБ та вище залежно від завдань, які потрібно виконувати;
  • матриця екрана – IPS, трапляються WVA, VA, TN+film;
  • електроживлення як у комп’ютера – від мережі;
  • підключення до дротового інтернету або через Wi-Fi;
  • дискретна відеокарта, яка підходить, зокрема, для ігор.

Якщо порівняти ноутбук та моноблок, то про екран варто сказати окремо. Моноблокові девайси бувають з діагоналлю дисплея від 15.6 до 35 дюймів. Деякі моделі за розміром замінюють телевізори, зокрема за якістю звуку та картинки.

Окрім технічних характеристик, виробники різних брендів наголошують на дизайні. На вигляд це ергономічний сучасний пристрій, який випускають різних кольорів — білого, чорного, сріблястого, золотого. Матеріал корпусу – метал та пластик або їх поєднання.

Моноблок встановлюють стаціонарно. Він забирає менше місця робочого простору та впишеться в будь-який дизайн. Гаджет легко переносити, але за мобільністю він, звичайно, поступається ноутбуку.

Особливості ноутбука

Ноутбук – це пристрій, головні переваги якого — портативність і автономність. Його створили спеціально для того, щоб брати із собою в поїздки, виїзні заходи. З ним зручно працювати, сидячи в будь-якому місці кімнати чи кабінету.

Батарея тримає заряд до 8 години, а деякі бізнес-моделі з підвищеною потужністю – до 24 годин і більше. Ноутбук швидко підключається до Wi-Fi. Тобто користувач має мобільний автономний пристрій, на якому він може працювати, вчитися, грати.

У ноутбука визначають такі характеристики та складники:

  • бренд – Dell, HP, Lenovo, Partner Tech, Aple, японські Fujitsu та Toshiba та інші;
  • діагональ екрана – від 8 до 17,3 дюйма (менше, ніж у моноблока);
  • роздільна здатність екрана – від 1024×600 до 3840×2160 UHD залежно від розміру та призначення пристрою;
  • тип відеокарти – дискретна (спеціально для ігрових та створення графіки) і вбудована;
  • сімейство процесорів – AMD, Intel Atom, Intel Celeron, Intel Core;
  • об’єм оперативної пам’яті – від 1 до 32 Гб.

Ноутбук підбирають для певного завдання: для гри, роботи в офісних програмах, бізнесу, дизайну, навчання чи повсякденного використання, тобто перегляду соцмереж та відео. Наприклад, є варіант підібрати лептоп для школяра, куди не можна закачати нічого зайвого, а для відеоуроків та створення презентацій він чудово підходить.

Сказати, чи є моноблок та ноутбук конкурентами, складно. Вибір залежить від мети покупки та завдань, які має виконувати пристрій щодня.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно