Підібрати матеріали:

Михайло Коцюбинський. "Дорогою ціною". Час і вічність у повісті, символічні образи

Автор: Добровольська Тетяна Петрівна

Посада: вчитель української мови та літератури

Місце роботи: Конотопська загальноосвітня школа I-III ступенів № 10

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

  • ознайомлення учнів з ідейно-художнім змістом повісті М.Коцюбинського «Дорогою ціною»;  аналізувати образи часу і вічності в повісті, символи, роль і значення кольорів, звуків; характеризувати за складеним планом образ Соломії, дослідити, як випробування гартують характер людини; учити висловлювати роздуми про проблему волі людини і можливості її досягнення в сучасних умовах;
  •  розвивати навички роботи з текстом епічного твору, вміння робити власні висновки; логічне та творче мислення, репродуктивну та творчу уяву, увагу, пам’ять, спостережливість; формувати світогляд школярів;
  •  виховувати волелюбність, зневажливе ставлення до жорстокості і зла, повагу до мужності, сили волі як рис характеру, що необхідні для боротьби зі злом, утисками особистості; любов до художнього слова.
Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ містить план уроку з української літератури для 8-Б класу на тему Михайла Коцюбинського "Дорогою ціною". Описується ідейно-художній зміст повісті, аналізуються символи, час і вічність, характер головних героїв, важливість кольорів і звуків, а також проблема волі людини. Мета уроку - освітня, розвивальна та виховна. Використовуються різні методи та обладнання для більш ефективного навчання. Описується перебіг уроку з актуалізацією знань, аналізом тексту, художнім переказом, тестами, і бесідою про символічні образи та ідейне навантаження твору.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Шинкар Тетяна Михайлівна
Шинкар Тетяна Михайлівна каже:
02.04.2020 о 19:29

Хороший матеріал для використання на уроці. Брей ринг, старий перевірений метод роботи. Автор звертається до теорії, переходячи в практику та обговорення. На мій погляд проблемне питання більш доречно ставити на початку уроку та підводити до нього грані завдань. Адже якщо діти почнуть жваво обговорювати ліричного героя чи вчинок в кінці уроку можна не дійти до вирішення тої проблеми.

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно