Обсяг методичної розробки 16 сторінок, і містить 1 заняття з елементами тренінгу, 1 заняття – дослідження, 1 заняття – роздум, 1 заняття – подорож; 4 презентацій Microsoft Office Power Point, 4 буклета з з інформацією та рекомендаціями та 8 джерел літератури.
Ключові слова: професія, спеціальність, посада, види діяльності, якості характеру, емоції і почуття.
Методична розробка складається з вступу, основної частини, яка доповнюється розробками занять (4), висновок щодо практичного застосування даної роботи і її результативність.
Введення присвячено опису роботи з профорієнтації у загалі в ліцеї і зокрема в початковій ланці. Тут розглядаються теоретичні основи роботи ліцею в цьому напрямку. У висновках обґрунтовується актуальність профорієнтаційних занять у початкових класах.
У роботі застосовуються сучасні технічні засоби навчання: проектор, персональний комп’ютер. Психолог використовує стандартне і саморобне обладнання кабінету. Виклад матеріалу
виробляється в доступній формі і супроводжується наочними демонстраційними матеріалами, що дозволяє досягти поставлених освітніх і виховних цілей заняття. Заняття витримані в стилі «від простого до складного».
Між психологом і дітьми створюється невимушений діалог, чому сприяє казкова форма подання матеріалу через розгадування загадок і читання казок, віршів та оповідань.
Всі заходи супроводжуються демонстрацією презентацій, підготовлені психологом і насичені чисельними стендами, таблицями. Діти на заняттях не слухачі, а активні учасники. Підсумком заняття стали буклети з рекомендаціями, які класні колективи отримали.