Підібрати матеріали:

Методична розробка Управлінський супровід процесу удосконалення професійної майстерності вчителів початкових класів в умовах Нової української школи

Автор: Гетьман Ірина Дмитрівна

Посада: вчитель українськоїмови та літератури, зарубі

Місце роботи: Запорізька гімназія № 70

Оцініть публікацію:

Провідна роль у реалізації завдань Нової української школи належить учителеві, який має працювати сьогодні на рівні сучасних вимог, постійно вдосконалюватись, розвивати та збагачувати свою професійну компетентність, інноваційну культуру, технологічний потенціал.

Учитель – основна дійова особа в реформуванні сучасної освіти. Змінюються орієнтири освіти – змінюється і сам учитель, змінюється мета і завдання його діяльності. Успішне вирішення завдань сучасної освіти безпосередньо пов’язане з удосконаленням підготовки та професійним розвитком педагогів.

Професійна компетентність учителя потребує постійного розвитку і удосконалення. Особливо актуальним це питання є у період діяльності, пов’язаної з реалізацією  Концепції «Нова українська школа».

«Найважливіша умова успішної роботи школи, – наголошував В.О.Сухомлинський, –  це багате інтелектуальне життя педагогічного колективу, допитливість, інтерес до нового в науці, постійне інтелектуальне зростання, удосконалення».

Підготовка вчителя до роботи в умовах реформування шкільної освіти є одним із важливих завдань адміністрації навчального закладу. Тому постає необхідність запровадження інноваційних підходів до організації дієвої системи підвищення компетентності педагогів, модернізації вже наявної системи, створення умов  для самоорганізації, самовдосконалення, самоосвіти вчителя.

Розвиток та вдосконалення професійної компетентності вчителя здійснюється через внутрішньошкільне управління, орієнтоване на конкретного вчителя, його потреби, які витікають із завдань, поставлених перед ним реформою.

Управлінські дії в роботі з педагогічними кадрами спрямовані на ефективну, самокеровану, індивідуальну, колективну діяльність із піднесенням професійної компетентності на більш високий рівень, на доведення нових підходів до визначення ролі вчителя в освітньому процесі, за яким йому буде надано академічну свободу. Учитель зможе готувати власні авторські навчальні програми, обирати підручники, методи, стратегії, способи і засоби навчання.

Головним завданням управлінської діяльності є навчити педагогів оволодівати та впроваджувати в роботу інноваційні технології, сприймати і реалізовувати всі інноваційні процеси, які відбуваються в освіті, поглиблювати індивідуальну педагогічну компетентність, запроваджувати передовий досвід інших педагогів.

Провідною ланкою в системі підвищення компетентності вчителів початкових класів є внутрішня шкільна методична робота, якісна організація якої забезпечує ефективну освітню діяльність навчального закладу.

Підвищення професійної компетентності вчителів – тривалий і різноплановий процес, який включає управлінський, науково-методичний та психологічний супровід адміністрації навчального закладу. Цей процес проходить у кілька етапів та передбачає  активне залучення педагогів до опанування найпрогресивнішими технологіями навчання,  орієнтування в сучасному інформаційному просторі, творчу активність і системний саморозвиток учителів.

Вікно перегляду документа
Отримати код

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно