Підібрати матеріали:

Методична розробка "Виготовлення моделі гелікоптера"

Автор: Третьякова Лариса Петрівна

Посада: керівник гуртка

Місце роботи: БТДтаЮ

Оцініть публікацію:

Гелікоптер – літальний апарат, важчий за повітря, з вертикальним зльотом і посадкою, підйомна сила в якому створюється одним або декількома (частіше двома) несучими гвинтами.

     Близько 1500 років Леонардо да Вінчі зобразив проект гелікоптера з ротором, що приводиться до руху вручну. Багато вчених різних країн проектували літальні машини – апарати. На цю роботу потрібно було багато часу – вивчали політ птахів, об’єднували політ птахів та повітряних зміїв. Пізніше розробили літаючі моделі з двигунами. Перші гелікоптери, що представляли практичний інтерес, з’явились тільки в 30-ті роки ХХ сторіччя.

     Гелікоптер злітає вгору без розгону і здійснює вертикальну посадку без пробігу, нерухомо висить над одним місцем, допускаючи поворот навколо вертикальної вісі в будь-яку сторону, проводить політ в будь-якому напрямі з швидкостями від нуля до максимальної. При вимушеній зупинці двигунів у польоті вертоліт може зробити плануючий спуск і посадку, використовуючи самооберти (авторотацію) несучих гвинтів. Щоб уникнути зриву потоку з лопатей і для збільшення швидкості польоту, деякі вертольоти мають невелике крило, що розвантажує несучі гвинти.

     Залежно від способу урівноваження реактивного моменту несучого гвинта розрізняють гелікоптери одногвинтові, двогвинтові і багатогвинтові.

Гелікоптери будь-якої схеми складаються з планера, аналогічного літаковому

(фюзеляж, шасі, пульт керування, електро-, радіо- і навігаційне устаткування і т.д.), гвинтової несучої системи (несучих гвинтів), рухової установки, трансмісії (приводу). Одногвинтові гелікоптери з механічним приводом, крім того, мають хвостовий гвинт і систему управління ним. Швидкість  польоту гелікоптерів 350-600 км/год. в залежності від моделі та її призначення.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ є методичною розробкою виготовлення моделі гелікоптера, автором якої є Лариса Третьякова, керівник гуртка «Початкове художнє конструювання». Розробка містить детальні інструкції щодо проведення занять для гуртківців, включаючи навчальні, виховні та розвиваючі цілі. Вона описує процес створення простої моделі гелікоптера з використанням таких матеріалів, як пластик, пластилін, сірники. Заняття розділені на кілька етапів, включаючи вправи на розвиток творчих і технічних навичок, а також безпеку праці.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно