Конспект заняття з ознайомлення з природою тема: «Мій рідний край – моя земля»
Мета: Розширювати та збагачувати уявлення дошкільнят про природу рідного краю; збагатити словник назвами рослинного та тваринного світу, характерного для криворіжжя, розвивати пам’ять, формувати творче мислення, уміння діяти за вказівкою вихователя; класифікувати за групами. Вчити дітей естетично сприймати природне довкілля помічати у світі природи прекрасне, дивовижне. Виховувати у дітей основи екологічно-доцільної поведінки.
Матеріал: набір дидактичних карток: комахи, тварини, птахи; дидактична гра «Весела та сумна краплинка».
Хід заняття
(Діти стоять в колі на килимку)
Доброго ранку сонце і діти,
Доброго ранку небо і вітер,
Доброго ранку вам і мені,
Доброго ранку всім на землі!
В-ль. Сьогодні ми з вами поведемо розмову про природу нашого рідного краю.
Що ж таке природа?
– Природою ми називаємо весь світ, що нас оточує.
Відгадайте загадку:
Тече тече – не витече, біжить, біжить – не вибіжить. (річка)
– Назвіть, які ви знаєте назви річок.
– Найбільша річка України – Дніпро.
– У нас є дві великі річки Інгулець і Саксагань.
Інгулець та Саксагань є основними джерелами питної води для Кривого Рогу.
– В нашій місцевості також є озера та ставки.
– А яка нам користь від водойм? (відпочиваємо, купаємось, ловимо рибу).
– Далі наша подорож продовжується до лісу.
– Які дерева ростуть у нашій місцевості? (діти називають, в-ль допомагає).
(дуби, берези, вільхи, клени, осики, ялинки, сосни).
В-ль: Про ліс говорить народна мудрість: весною звеселяє, влітку прохолоду має, взимку жар дарує.
Як ви розумієте таке прислів’я?
В-ль: Діти давайте трішечки відпочинимо. Фізкультхвилинка.
Ми лісочком йшли,
(ходьба на місці)
І пеньок знайшли,
Присіли, відпочили,
(присідання)
І далі пішли (ходьба на місці).
В-ль: Наша подорож продовжується.
– Тваринний світ нашого району дуже різноманітний. В лісах живуть дикі свині, лосі, ліси, білки, зайці, вовки.
Токож птахи. Серед лісових птахів поширені дятли, сойки, сови, зозулі, іволги.
В-ль: А трапилось в лісі так ,що тварини, птахи та комахи розгубили родичів.
Д/г «Знайди своїх родичів»
Мета: Закріпити назви комах, тварин , пташок та об’єднувати їх у групи.
Правила гри. Діти беруть картки і об’єднуються в групи навколо стола з цифрою 1-комахи, 2-тварини, 3-птахи. Діти називають своїх мешканців.
А тепер відгадайте хто у нас оселився
Д/г. «Хто це?»
Тварини: клишоногий, колючий, руда, зубатий.
Птахи: гарний, співучий, стукітливий, білобока, товстопуза.
Комахи: барвистий, працьовита, рогатий, надокучлива, пискливий.
Пограємо в Д/г «Весела та сумна краплинка»
Мета: закріпити екологічні знаки, а також розуміти, що корисно, а що шкідливо для природи, вчити берегти та турбуватися про природу.
Правила гри: Розгляньте малюнки, які зображені на краплинках і поміркуйте, яка вона сумна чи весела. Чому?
Отже ви молодці! Розумієте що природу треба берегти, тоді і хмаринки з неба нам будуть посміхатися.
Дуже сподобалась робота .В наш час так важко виховати справжню людину. Велика відповідальність за це лежить на батьках і педагогах Наснаги в роботі.