Підібрати матеріали:

Конспект заняття з нетрадиційного малювання

Автор: Слабець Ганна Вікторівна

Посада: вихователь

Місце роботи: Сновидовицький ЗДО Перлинка Рокитнівської селищної ради

Оцініть публікацію:
 

Tема: «Ягідки на кущиках». Програмовий зміст: Вчити дітей створювати ритмічні композиції « Ягідки на кущиках». Показати можливість поєднання зображувальних технік: малювання гілочок кольоровими олівцями та ягідок пальчиками (за вибором). Рoзвивати почуття ритму та композиції. Виховувати інтерес до природи та відображенню яскравих вражень (уявлень) в малюнку. Обладнання : aркуші паперу, зелені олівці, червона гуашева фарба, вологі серветки. Матеріал: картина із зображенням куща калини, гроно калини. Xід заняття: 1.Комунікативна діяльність. Вихователь: Діти, послухайте віршик Я не груша, я не слива, Я калинонька вродлива, Я стою в зеленім листі У червоному намисті. Вихователь: – Про яку ягоду я прочитала віршик? (Про калину.) – Подивіться, яка вона гарна. (Пoказ картини куща калини.) -Якого кольору ягідки? – Якої форми ягідки? – На що вони схожі? – Якого розміру? -Якого кольору листя? (Відповіді дітей.) 2.Пізнавальна діяльність. Вихователь: Які яскраві кольори! Вам кущ калини подобається? (Відповіді дітей.) Калину в Україні завжди любили та шанували, а ще калина — народний символ України, тож недарма кажуть: «Без верби та калини нема України» .Подивіться, ягідки калини ростуть разом, дружньо. Такий пучечок ягідок називається гроно. (Показує гроно калини.) Ягідки ці на смак: соковиті, кисло-солодкі, з гіркуватим присмаком усередині, з кісточкою, схожою на маленьке серце .А ще калина дуже корисна, вона допомагає від багатьох хвороб, лікує простудні захворювання, підвищує імунітет. -Якого кольору нам потрібна фарба, щоб намалювати ягідки? – А гілочку яка тримає ягідки, яким кольором намалюємо? -Дітки, але сьогодні ми будемо малювати не пензликами. -Як ви думаєте чим? – Так будемо малювати олівцем і пальчиками. 3.Перетворювальна діяльність. Вихователь: Тепер я вам покажу як малювати кущик калини. Показ вихователя. Спочатку беремо олівець та малюємо гілочки , я проводжу плавну лінію з низу до гори, тепер від цієї лінії яку я вже намалювала я малюю ще одну, а тепер від цих прямих ліній проводжу в сторони ще декілька гілочок , які будуть тримати ягідки. Більше олівець мені не потрібен. Тепер працює мій вказівний пальчик правої руки. Я занурюю в червону фарбу і роблю кружечки. Кетяги калини формую з двох , трьох рядків, ось так. Але перед тим як малювати ми з вами розімнемо пальчики. Пальчикова гімнастика «Червона калина» Є в нас ягідка одна, (Пальчики зімкнені в кільце.) Дуже гарна та смачна, (Незначні повороти кистю руки.) Не ожина, не малина, (Легке струшування кистями рук.) А червоная калина. (Плескання в долоні.) Вихователь: Сподобалась вам гра? Ось тепер наші пальчики готові до роботи. Робота дітей. .(Діти малюють за показом вихователя.) Вихователь: Беремо вологу серветку і витираємо пальчик. -Ну що дітки, ви хочете скуштувати калину? -Тож давайте спробуємо ягідки. 4.Оцінувально-контрольна діяльність: -Що ми сьогодні з вами малювали? -Якого кольору ягідки? -За допомогою чого ми їх намалювали? -А яка калина на смак?

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ описує проведення тематичного заняття для дітей на тему «Ягідки на кущиках», зосереджене на вивченні та малюванні куща калини. Діти вчаться створювати ритмічні композиції з допомогою зображувальних технік — малювання гілочок кольоровими олівцями та ягідок пальчиками. Заняття має за мету розвивати в дітей почуття ритму, композиції, інтерес до природи та пізнавальні навички. Використовується інтерактивна комунікація з дітьми через вірші, пізнавальна інформація про калину та пальчикова гімнастика для підготовки до малювання.

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Бабієнко Ольга Олексіївна.
Бабієнко Ольга Олексіївна. каже:
02.01.2024 о 10:18

Дуже гарна робота дякую за таку працю. Цікаво, професійно,  дітям буде із задоволенням брати участь. Спасибі ще раз.

Брюховецька Наталія Григорівна
Брюховецька Наталія Григорівна каже:
09.12.2023 о 01:12

Я так зрозуміла, що це заняття для дітей молодшого  дошкільного віку? Цікаво, доступно. Дякую за цікавий матеріал. Бажаю успіху.

Брюховецька Наталія Григорівна
Брюховецька Наталія Григорівна каже:
09.12.2023 о 01:12

Я так зрозуміла, що це заняття для дітей молодшого  дошкільного віку? Цікаво, доступно. Дякую за цікавий матеріал.

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно