Тема: Спостереження за ростом
цибульки на городі на підвіконні та
гілочкою «котиків»
( Конспект заняття для молодшої групи)
Освітня лінія: пізнавальний розвиток, мовлення, дослідницька діяльність.
Мета: формувати у дітей уявлення про весняні зміни в природі; ознайомити з ростом цибулі та весняною гілочкою «котиків»; розвивати вміння спостерігати;
збагачувати словник словами: цибуля, корінці, листочки, гілочка, котики, бруньки, росте;
виховувати любов до природи та дбайливе ставлення до рослин.
Матеріали: для спостереження-цибулини, стаканчики для посадки, лійка з водою, гілочка верби з «котиками», ваза з водою;
для малювання- аркуш паперу, фарби, стаканчики для води, пензлики, ватні палочки, вологі та сухі серветки.
Хід заняття:
- Організаційний момент
Всі діти зібралися біля підвіконня.
Вихователь:
Дітки, подивіться у віконечко. Яка пора року? (Весна).
Після довгої та холодної зими розтанув сніг ,стає тепліше, сонечко світить яскравіше, ростуть рослини, на деревах з’являються бруньки. Навесні дні стають довшими.
Весною прокидається природа.
- Сюрпризний момент
Відгадайте загадку:
Сидить баба на грядках
У зелених хустках.
Хто її роздягає —
Той сльози проливає.
Діти: Цибуля.
Показую кошик, в якому гарненько та зручно вмостилися дві подружки –цибулинки.
- Розгляд цибулини
Діти розглядають цибулю.
Запитання:
Яка вона? (Кругла)
Якого кольору?
Де корінці?
А для чого потрібна цибуля?
Вихователь: Коли ми посадили цибульку в грунт із неї виросли зелені листочки (спостерігаємо за цибулею , яка росте на « Городі на підвіконні»
- А сьогодні ми спробуємо посадити цибулю не в грунт,як ми це зробили на городі, а в стаканчик з водою. Таким чином, ми побачимо корінці цибульки, завдяки яким вона буде пити водичку і рости. Ставимо цибулину корінцями вниз і заливаємо водою. І знову будемо кожен день спостерігати за її проростанням.
Питання:
Що потрібно рослині для росту?
Діти:
вода
світло
земля
- Руханка
Ми цибульку посадили (присіли)
Землею її накрили
Сонце гріє — вона росте (піднімаються)
Листячко вгору тягне. (тягнуться)
- 6. Спостереження за гілочкою «котиків»
Показує гілочку верби.
Вихователь: Подивіться, яка гарна гілочка.Навесні на вербі з’являються маленькі пухнасті бруньки,Їх на називають «котики», бо вони м’які та пухнасті , як маленькі кошенята. (Діти розглядають гілочку).
Питання:
Які вони на дотик? (Пухнасті, м’які)
На що схожі?
Якого кольору гілочка верби, а «котики»?
Вихователь: Це бруньки верби, з яких виростуть листочки.
Вихователь ставить гілочку у воду.
Пояснення: Якщо гілочка стоятиме у воді та на світлі, вона оживе і з’являться листочки.
Сьогодні ми спробуємо намалювати таку ж вербову гілочку .
- Спочатку пензликом малюємо гілочку коричневою фарбою.
- Потім ватною паличкою по гілочці ставимо маленькі відбитки , пухнасті « котики».
- Підсумок
Запитання:
Що ми сьогодні робили?
Що поставили у воду?
Що з’явиться на гілочці? А що ми малювали? Яким способом ми їх малювали?


