Підібрати матеріали:

Конспект уроку з української мови для 8 класу

Автор: Квашко Наталія Вікторівна

Посада: вчитель української мови та літератури

Місце роботи: Тернівська ЗОШ |-||| ступенів Недригайлівської районної ради Сумської області

Оцініть публікацію:

 

  Тема: Узагальнення й систематизація вивченого з теми «Речення зі звертаннями і вставними словами»

  Мета: Узагальнити й систематизувати основні відомості  про речення зі звертаннями і вставними словами, повторити теоретичний матеріал, удосконалювати пунктуаційні вміння й навички. Розвивати творчі вміння самостійно розв’язувати пізнавальні завдання, спостережливість, уважність, кмітливість. Виховувати патріотів рідного краю, носіїв історії української літератури. Формувати компетентного мовця, національно свідомої, духовно багатої мовної особистості, формувати компетентності комунікативно доцільно й виправдано користуватися реченнями, ускладненими вставними словами(словосполученнями, реченнями та звертаннями)

    Обладнання: зошити, прості олівці, картки, інтерактивна дошка.

                                           Хід уроку

/.Організаційний момент.

   1)Створення емоційного настрою.

Психологічний тренінг.

       Загадка

                  Від неї світло і добро,

                 Із нею дружба і тепло,

                 Вона зі мною зараз тут,

                То як цю помічницю звуть?

                Подаруйте усмішку собі,

                Один одному, мені!

                Я дарую усмішку і вам,

                Радість допоможе у роботі нам!

2)Вправа «Мікрофон»

    -Що чекаєте від сьогоднішнього уроку?

    -Що будемо узагальнювати й систематизувати?

А я чекаю від уроку, що ви добре знатимете теоретичний матеріал, умітимете

 правильно вживати розділові знаки у реченнях, конструювати та інтонувати речення зі звертаннями та вставними словами.

//.Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Ми завершили вивчати тему «Речення зі звертаннями та вставними словами». Сьогодні перед нами стоїть завдання-повторити й узагальнити вивчений матеріал з даної теми.

///.Узагальнення й систематизація теоретичних положень з теми.

1)Бліц-опитування за питаннями.

Дерево знань

-Що називають звертанням?

-Яке звертання називається поширеним?

-Яке звертання називають непоширеним?

-Наведіть 2-3 приклади поширених звертань

-Наведіть 2-3 приклади непоширених звертань.

-Які слова називають вставними?

-Наведіть групи вставних слів за значенням.

-Назвіть 2 вставних слова, що вказують на упевненість.

-Назвіть 2 вставних слова, що виражають невпевненість.

-Назвіть 2-3 вставних слова, що вказують на джерело повідомлення.

-Назвіть 2-3 вставних слова, що виражають емоційне ставлення до змісту висловлення.

-Назвіть 2-3 вставних слова, що виражають послідовність викладу думок.

-Назвіть 2-3 вставних слова, що виражають звернення до співрозмовника з метою привернути його увагу.

////.Виконання завдань і вправ на застосування узагальнювальних правил

Вправа 1

                      Розподільний диктант

Записати в одну колонку звертання, а в другу-вставні слова, словосполучення, речення. Пояснити їх правопис.

 Сину, соромно сказати, треба думати, сизокрилий. Вітчизно моя, може, люди, Ніно Павлівно, тато його був у відрядженні, Україно, з іншого боку, червоні троянди, безумовно, між іншим, зрештою, дорогі мої однокласники, мово рідна, мій друже, без сумніву, між нами кажучи, о земле, чудовий краю, на мою думку, будь ласка, по- моєму, до речі ,вітре , вечірнє сонце, далі солов’їні, безперечно.

Складіть по два речення зі звертаннями (1 група) і вставними словами (2 група) ,з’ясуйте їх роль.

Вправа 2

 Самостійна робота в групах

                   Завдання  для першої групи

Записати речення, розставити потрібні  розділові знаки. Назвати звертання, їх види за  будовою.

     Уклін тобі мій сердечний краю моя зірко ясна прекрасна у своїм звабнім тремтінні моя мамина вишиванко мережана диво-квітками у веселковім вінку моя мудросте батьківська напоєна чистою святою любов’ю до тебе…

Поясніть вживання розділових знаків.

          Завдання для другої групи

Записати речення, розставити потрібні  розділові знаки. Визначити межі речень. Назвати речення зі вставними словами та звертаннями.

    У кожного з вас друзі є найпотаємніша найсвітліша мрія про майбутнє ким бути один напевно хоче стати льотчиком другий металургом третій комбайнером четвертий учителем як добре мріяти про майбутнє як кажуть людина без мрій що птах безкрилий.

 Пояснити вживання розділових знаків.

Вправа 3

Синтаксичний розбір речень

Весь клас записує в зошит 2 речення. По 1 представнику від групи на дошці-і пояснюють.

             Завдання для учня з 1 групи

Весняний дощику, дай  напитися земельці.

          Завдання для учня з 2 групи

Може, то птахи приносять на своїх крилах весну?

Вправа 4

Поставте у кличному відмінку слова

                         Завдання для 1 групи

Чайка, Олег, Ігор, козак, друг ,Сергій Петрович ,Марія Степанівна ,Оля, Ольга, доля, Україна, тривога, Іван, Гриць.

                          Завдання для 2 групи

Волошка, вітер, Роман, подруга, Олена Іванівна, Олександр Петрович, Юля, Юлія, синочок, донечка, Петро, Вітчизна, дід, дідусь, Ніна.

                      Вправа 5

Складіть по 2 речення, щоб в одних слова здавалося, виходить були вставними, а в інших ці самі слова виступали в ролі членів речення.

                     Вправа 6

Наведіть приклади українських народних та літературних пісень, у яких

є звертання. Яка група  найшвидше виконає завдання (3-5) хвилин.

   /////.Підсумок уроку

  1.Складіть речення  зі звертаннями та побажаннями друзям та родичам.

Отже, ми з вами повторили вивчене з теми «Звертання та вставні слова».

  2.Зробимо підсумок уроку.

  Рефлексія

Мені сподобалося, як працювали…

Засвоїли матеріал…

Мене здивувало…

Мені запам’яталось…

  3.Оцінювання

Обгрунтовую оцінки (80%-оцінок)

Домашнє завдання

   1.Повторити параграф 32-33

 1 група 

  Скласти по 3 речення зі звертаннями та вставними словами.

2 група

   Написати твір на тему »Наше шкільне життя», вживаючи вставні слова та звертання.

  Учням з високим рівнем знань скласти діалог, використовуючи звертання та вставні слова і вживаючи формули мовного і мовленнєвого етикету( дорогий, любий, шановний, поважний, вельмишановний)

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ описує детальний план уроку з української мови на тему "Речення зі звертаннями і вставними словами", включаючи організаційний момент, повідомлення теми, узагальнення та систематизацію теоретичного матеріалу, вправи та завдання з розподільним диктантом, самостійну роботу в групах, синтаксичний розбір, вправи на закріплення правил вживання звертань та вставних слів, а також розділ підсумку уроку, рефлексію, оцінювання та вказівки до домашнього завдання. Метою уроку є узагальнення й систематизація вивченого матеріалу, покращення пунктуаційних умінь та розвиток творчих здібностей учнів.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно