Підібрати матеріали:

Конспект уроку з історії України 11 клас "Культура України в період «відлиги». «Шістдесятництво» в українській культурі"

Автор: Міріленко Марина Іванівна

Посада: вчитель історії та правознавство

Місце роботи: Бердянська Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 5

Оцініть публікацію:

Період бурхливого національного відродження, який уже вкотре переживає Україна, супроводжується зростанням інтересу до історії, культури, духовних витоків народів.Нашим молодим людям, як це не прикро, не пощастило – вони отримали у спадок культуру не тільки не повну, урізану, штучно розділену на буржуазну і пролетарську, а й деформовану. За період культурного геноциду внаслідок нав’язування ідеологічних стереотипів, жорсткої цензури, табу на національне, ігнорування національних інтересів і потреб, утворили серйозні прогалини у національно-культурному розвитку кількох поколінь. Це безсумнівно, не сприяє відродженню, а гальмує зміцнення суверенітету, української державності.

 Характерною рисою сьогодення є швидке зростання національного самоусвідомлення народів. До недавнього часу національна свідомість, по суті, не бралася до уваги і не вивчалася. Мало того, навіть згадка про

про неї нерідко сприймалася як намагання розбудити націоналістичні настрої. 

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей конспект уроку з історії України для 11 класу присвячений культурі України у період «відлиги» та руху шістдесятників. Урок має на меті розкрити умови розвитку культури цього часу, висвітлити діяльність видатних культурних діячів, а також ознайомити учнів з впливом процесів русифікації та десталінізації на культуру. Методична мета полягає в удосконаленні використання інтерактивних методів навчання для формування критичного мислення. Урок комбінує інтерактивні лекції, бесіди, мультимедійні презентації, а також включає опрацювання основних понять і використання додаткових інформаційних джерел.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно