Штучні водойми
Мета уроку:дати визначення “штучні водойми”,”ставок”
,”водосховища”,”канал”
з’ясувати значення штучних водойм
сприяти екологічному вихованню, економії та раціональному використанню води,
виховувати дбайливе ставлення до води як найціннішої речовини на Землі та дбайливе ставлення до водойм.
Тип уроку:комбінований
Обладнання:підручник,зошит,атласи , зображення озер
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Що таке болото?
Назвіть рослини, що ростуть на болоті?
Як утворюється торф?
Яке значення боліт?
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
Людина довго придивлялася до озер і річок, а потім вирішила зайнятися створенням штучних водойм —
водосховищ. В останнє століття їхня кількість різко зросла, це пов’язане з широким використанням енергії
падаючої води для виробництва електрики й створенням водних запасів для водопостачання міст і сіл, зрошення
полів.
Створення рукотворних озер часто супроводжується негативним впливом на навколишню природу: під водою
опиняються сільськогосподарські угіддя, ліси, населені пункти, руйнуються береги, погіршується якість води.
У сільській місцевості створюються ставки — штучні водойми невеликих розмірів, вони використовуються для
зрошення, вирощування риби, водоплавних птахів.
Конспект уроку з географії"Штучні водойми" дозволить з’ясувати значення штучних водойм; сприяти екологічному вихованню, економії та раціональному використанню води, виховувати дбайливе ставлення до води як найціннішої речовини на Землі та дбайливе ставлення до водойм. Дякую автору за розробку!