Погода, її елементи, мінливість
Мета уроку :сформувати поняття «погода»
познайомити з її типами;продовжити формувння знань учнів про показники погоди;
дати уявлення про складання прогнозу погоди і його значення в практичній діяльності людини
розвивати вміння аналізувати спостереження за погодою та народні прикмети;
виховувати цікавість та повагу до праці метеорологів
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Обладнання: підручники, атласи
Епіграф до уроку:
Не лайте погоду – якби вона не мінялася,
дев’ять людей з десяти не змогли б почати жодної розмови.
Френк Хаббард
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Робота з таблицею
Заповніть таблицю, указавши у відповідному стовпчику порядковий номер характеристики.
- Для утворення цього виду опадів необхідно, щоб кристалики льоду кілька разів піднімалися й опускалися в тропосфері.
- Це найпоширеніший вид опадів у холодну пору року.
- Цей вид опадів випадає з купчасто-дощових хмар і часто супроводжується зливами й грозами.
- Цей вид опадів пов’язаний із випаданням води в рідкому стані.
- Випадаючи на земну поверхню, цей вид опадів утворює покрив, що захищає рослини від вимерзання.
- Цей вид опадів може знищити посіви, пошкодити транспортні засоби.
Зразок заповненої таблиці
Конспект уроку з географії "Погода та її елементи" дозволяє сформувати поняття «погода»; познайомити з її типами;продовжити формувння знань учнів про показники погоди; дати уявлення про складання прогнозу погоди і його значення в практичній діяльності людини; розвивати вміння аналізувати спостереження за погодою та народні прикмети.