Підлітки XXI століття
Кожен учитель, який працює з підлітками 10 – 17 років, знає психологію підліткового віку, розуміє проблеми і комплекси дітей і надзвичайно важливо розуміти їх світ, їх запити і вподобання.
Доросла людина не завжди може зрозуміти погляди підлітка на життя, на майбутнє – іноді ці погляди виглядають, на думку дорослого, егоїстично. Але чи так воно насправді?
Підлітки XXI століття кардинально відрізняються від попередніх поколінь, оскільки вони ростуть в інформаційному світі, для них не існує кордонів, вони поєднують у собі дитячу безпосередність і дорослі погляди на життя. Підлітки багато часу віддають гаджетам, онлайн-спілкуванню. Це істина, яку потрібно знати і розуміти. Також у цей період у підлітків виникають проблеми з комунікацією, адже вони знаходяться на стадії формування себе як особистості.
Сьогодні досить поширеною є думка про те, що покоління підлітків XXI століття є поколінням інфантильних людей. Переважно вони пристосовані до життя набагато менше, ніж батьки в їхньому віці. В силу популяризації інтернету і телебачення у них з’являються ідеали і канони, яким вони бажають слідувати, оскільки вважають, що це зробить їх щасливішими.
Надлишок нав’язливої реклами сильно спотворює дійсність, яка досить сувора в нинішній час. Багато з них вважають, що гроші заробити легко, хоча це зовсім не так. Часто підлітки зіштовхуються з психологічним натиском інших особистостей, зі спробами недоброчесних людей нав’язати свою думку на догоду своїм корисливим цілям.
Жоден письменник, який пише для підлітків чи дітей, нізащо не зробить цього добре, якщо не розумітиме психології відповідного віку. Сью Таунсенд вдалося у творі «Таємний щоденник Адріана Моула» зануритися у світ підлітка, і кожен читач, стикаючись з проблемами Адріана, вчиться вирішувати свої. А наше учительське завдання – допомогти їм у цьому.