Тема: Розглядання картини «Кішка з кошенятами».
(навчально-ігрове заняття для дітей молодшої групи)
Мета: навчати дітей розуміти зміст картини «Кішка з кошенятами», описувати тварин та розпізнавати за зовнішнім виглядом дитинчат домашніх тварин, називати їх, відповідати на запитання фразами і реченнями, звуконаслідувати; розвивати зв’язне мовлення, увагу, логічне мислення, уміння слухати, збагачувати словник дітей; виховувати бережне і турботливе ставлення до тварин, бажання піклуватися про них.
Обладнання: настінна картина «Кішка з кошенятами», предметні картинки із зображенням тварин та їх дитинчат.
Хід заняття
- Діти, подивіться, скільки гостей до нас завітало. Давайте привітаємось з ними.
- Добрий день
- Малята, послухайте уважно загадку:
І вусата, і хвостата
Ця тварина волохата.
Любить молоко, любить м’ясо
І облизується ласо.
- Про кого загадка?
- Діти, подивіться, хто це? (Кішка.)А це хто, маленькі…? (Кошенята.)
- Що робить кішка? (Так, кішка сидить і спостерігає за кошенятами.)
- Яка кішка? (Велика.) Давайте скажемо – велика. А кошенята? (Маленькі.) Покажіть які. (Показують.)
- Яка у кішки шийка? А який животик? А ще що у неї біле? (Так, у неї біла шийка, білий животик і білі лапки, вона наче у білих носочках.)
- Дітки, а які кошенята за кольором однакові чи різні? Це кошенятко, якого кольору? А це яке? Покажіть сіре кошеня, чорне кошеня. (Показують.)
- Малята, подумайте і скажіть, яке кошеня схоже на кішку-маму за кольором?
- А що воно робить? Із чим воно грається? Ось подивіться, воно лапкою торкає клубок. Покажіть, як воно торкає клубок. Ось так. Тихесенько. Скажіть: «Тихесенько».
- А що робить це кошеня? (Відповіді дітей.)
- Так, воно сидить з відкритим ротиком і жалібно дивиться на кішку-маму, воно, напевне, зголодніло і просить у неї їсти.
- А як кошеня просить їсти? Давайте всі разом скажемо. (Няв-няв.)
- Дітки, як ви гадаєте, чим годує кішка кошенят? (Молоком.)
- А ви прислухалися, як кішка муркоче? Як вона муркоче? (Мур-мур.)
- На чому сидить кішка з кошенятами? (На килимку.) Біля чого? (Біля вікна.)
- Значить кішка із кошенятами живе в кімнаті, вдома, значить, це яка тваринка? (Відповіді дітей.)
- Так, домашня.
- Дітки, ви мені розповідали, яка кішка, які кошенята, а тепер послухайте мою розповідь.
Кішка з кошенятами жили в кімнаті, спали на килимку. Велика сіра кішка-мама уважно дивиться за дітками-кошенятами. Одне кошеня, чорненьке, зголодніло і жалібно дивиться на маму. А сіре, веселе кошеня, грається з клубком.
- Сподобалась вам моя розповідь?
- Дітки, а у кого з вас вдома є котик?
- Як ти кличеш свого котика?
- Що ти даєш йому їсти?
- Якщо котик в тебе живе, вдома, значить, яка це тваринка?
- Малята, крім кішки є ще й інші домашні тваринки.
Дидактична гра «Хто як кричить?»
(Домашні тварини – корова, порося, вівця, кінь, собака.)
- Дітки, а зараз я вас запрошую на зелену галявину.
Дидактична гра «Де чиє дитинча?»
- А ми зараз з вами всі встанемо і затанцюємо таночок.