Конспект заняття з природи та математики «На пошуки весни»
Мета: сприяти формуванню уявлень про весну як пору року, про життя тварин, птахів, погодних умов у весняний час; формувати позитивно – емоційне ставлення до краси весняної природи; розвивати математичні здібності дітей, продовжувати вчити дітей лічити в межах 5, формувати вміння співвідносити число і цифру з відповідною кількістю предметів, вчити орієнтуватись в просторі та площині, називати і розрізняти основні кольори, геометричні фігури; сприяти розвитку уваги, спостережливості, мовлення, мислення, памʼяті, дрібної моторики рук; виховувати пізнавальний інтерес, бережливе ставлення до природи.
Матеріали : різнокольорові вагончики,квитки, аудіо запис голосу весни, зображення сонечка ( велике та маленьке), довгі та короткі промінчики;індивідуальні картки із зображенням хмаринок та галявини, сенсорна коробка, геометричний килимок, куб,зображення птахів, тварин, квітів, бджілок; кошик, тюльпани.
Хід заняття:
I Вступна частина.
- Організаційний момент.
Доброго ранку. Доброго дня!
Хай плещуть долоньки. Тупають ніжки,
Працюють голівки. Та сяють усмішки.
Доброго ранку. Доброго дня!
Бажаєте ви. І бажаю вам я!
- Звучить запис.
На екрані з`являється зображення весни.
« Добрий день, діти! Це я – Весна звертаюся до вас. Зимонька природу зачарувала, щоб все спало і не прокидалося. Допоможіть мені, розбудити все навкруги. Вам потрібно виконати завдання і пробудити весну!»
– Що ж, це трапилося? Якщо в природі все спатиме, все живе загине від холоду і голоду без тепла!
– Дітки, допоможемо весні? Вирушаємо на зустріч природі.
– Щоб пробудити природу від зимового сну, пропоную скористатися чарівним потягом. Весна передала нам квитки, обирайте квиток, та сідайте у вагон відповідного кольору.
Звучить мелодія «Веселий потяг»
II Основна частина.
Дидактична гра «Весняне сонечко»
Якого кольору сонечко? На яку геометричну фігуру схоже? Сонечко сумне чи веселе? Як ви гадаєте , чому воно сумне? ( Тому що немає промінців). Щоб сонечко зігрівало все навкруги, потрібно знайти його промінці. Чи всі промінці однакові? (Ні) . Вихователь способом накладання, разом з дітьми визначає який довгий промінець, а який короткий. На велике сонечко діти викладають довгі промінці, на маленькі – короткі.
– Чи змінився настрій у сонечка? Яке воно? (веселе). Пропоную вам розмістити сонечко , в нашій групі щоб воно зігрівало і нас промінчиками. ( Вихователь разом з дітьми прикріплюють на дошку).
– Вирушаємо далі. Хто ж, ще потребує нашої допомоги?( Звук птахів).
Дидактична гра « Звідки гості»
На столах дві картинки «Хмаринка» та «Галявина». Діти дістають з коробки тварину або птаха , називають її та розміщують на середовище існування.
– Це сова, вона літає, розмістимо її на хмаринці.
– це вовк він ходить, розмістимо на галявині.
Дидактична гра «Геометричний килимок»
Сонечко стало пригрівати, і виросла зелена шовковиста травичка. Запрошую вас на цю чудову галявину, але вона не звична, а математична.
– що ви бачите на галявині? Пропоную вам погратися з ними. Ось у мене є куб, який визначатиму на якій геометричній фігурі вам потрібно зупинитися.
– Молодці, ви чудово впорались. Ось і травичка прокинулась,розмістимо її також на дошці.
Фізкультхвилинка
Дидактична гра «Бджілка трудівниця»
Ось ми і травичку пробудили. А про кого , ж ми забули? (звук бджілок)
– Чиї це звуки?Хто дзижчить? Так, це бджоли. За день бджоли облітають тисячі квітів. Таким чином вони переносять пилок, а це корисно для квітів – буде насіння. Допоможіть кожній бджілці знайти свою квітку.
Дидактична гра «Весняні тюльпани» (ознаки весни)
На столі кошик, та квіти на яких зображені весняні зміни у природі.
Вихователь, разом з дітьми наповнюють кошик квітами, серединка яких відповідає весняним змінам в природі.
III Підсумок заняття
– Чи сподобалася вам дітки подорож?
– Про яку пору року ми говорили? Що більше запамМолодці ви відмінно впоралися, з усіма завданнями.


