Підібрати матеріали:

Конспект інтегрованого уроку з української мови "Іменник" для 2 класу

Автор: Дядило Євгенія Іванівна

Посада: вчитель початкових класів

Місце роботи: СЗШ 55

Оцініть публікацію:

Тема. Розпізнаю іменники.

Мета. Вчити спостерігати і досліджувати значення слів, розпізнавати слова – назви предметів за запитаннями хто? що?; ввести поняття «іменник», «істота», «неістота»; вчитися складати і записувати речення за малюнками та поданими запитаннями;розвивати мовлення, пам’ять, увагу, уяву, мислення, спостережливість, активність, шляхом використання засобів пізнавальної діяльності, форм інтерактивного навчання;  повторити правила поведінки в гостях та правила надання допомоги при сонячному ударі; поповнювати словниковий запас учнів.

Обладнання.  Мультимедійний комплект, підручник, зошит.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

  1. Організація класу до уроку.

1.1 Визначення настрою.

  • Продзвенів вже дзвінок,

Починається урок.

Він незвичний і цікавий,

До нас гості завітали.

  • Продемонструйте свій настрій на початок уроку. (Діти смайликом демонструють свій настрій).
  • Я вам бажаю показати свою кмітливість, розум, проявити активність та не втрачати гарний настрій.
    • Перевірка готовності учнів до уроку.
  1. Мотивація навчальної діяльності. Створення позитивного психологічного клімату класу.

2.1. Очікування від уроку.

–        Що ви очікуєте від уроку?

  1. Актуалізація опорних знань учнів.

3.1.Робота із словами.

  • Перед тим, як завітати на корабель, давайте пригадаємо, що таке вітрильник?

Вітрильник – це судно з вітрилами.

  • З чого складається вітрильник?

Вітрильник складається із вітрила, щогли, штурвалу, палуби,  а також в нього є каюта.

Що таке каюта?

Каюта – це житлове приміщення на кораблі для екіпажу й пасажирів.

  • Сьогодні разом з Читалочкою, Родзинкою, Гаджиком та Щебетунчиком ми з вами відправимося у подорож по морю на кораблі. А щоб дізнатися, хто ще з нами хоче мандрувати – виконайте завдання.

(Розв’язати приклади та задачу.  Виконавши завдання правильно, ви дізнаєтеся, хто це)

(На аркуші паперу завдання з математики. Діти виконавши завдання складають пазл за правильними відповідями. Утворений пазл – мавпа.

  • Каліграфічна хвилинка.
  • Відкриваємо зошит, запишемо сьогоднішнє число.

М ав па мавпа

 

  • Робота з мовними одиницями. Звуко-буквений аналіз слова.
  • Давайте запишемо слово «мавпа» та зробимо його звуко-буквений аналіз.
  • Звуко-буквенний аналіз слова мавпа – [- 0 -І – 0] 5 б., 5 зв., 2 скл.
  • Побудуємо речення зі словом «мавпа».

У капітана є мавпа Цукерка.

  1. Вивчення нового матеріалу.

  4.1. Лист від капітана.

  • Наші герої отримали листа. Вони просять нас допомогти їм його зачитати.

Любі друзі!

Мене звати Іван Васильович Кузьменко. Я капітан вітрильника «Дружба». Я знаю, що ви багато подорожуєте та вивчаєте українську мову. Я хочу запросити вас в гості на свій вітрильник та допомогти вам навчитися розпізнавати назви предметів! З нетерпінням чекатиму зустрічі та буду радий допомогти вам у вивченні рідної мови!

  • Отже, хто написав листа?
  • Куди капітан запросив дітей?
  • Чому він запросив їх на вітрильник?

4.1.   Підготовка до вивчення нового матеріалу. Проведення мовного дослідження.

–   Наші друзі радо завітали на вітрильник. Капітан був безмежно щасливий їх побачити і запросив їх у свою каюту.

–   Давайте назвемо, які предмети побачили дівчатка?

–   Дівчатка побачили: папугу, хом’яка, рибок.

–   Що побачили хлопчики?

–   Хлопчики побачили: глобус, бінокль, компас, люльку, атлас.

–   Давайте визначимо, на яке запитання відповідають предмети, які побачили дівчатка?

–   На яке запитання відповідають предмети, які побачили хлопчики?

–   Гаджик дізнався, що ці слова називаються іменниками.

–   Іменники – це такі слова, які називають предмети та відповідають на запитання хто? або  що?

–   Як ви гадаєте чому вони дістали таку назву ?

–   Зачитаємо ще раз правило.

 

Фізкультхвилинка «Арам зам зам» (мавпочка)

 

4.2. Первинне сприймання матеріалу. Виконання вправи 4. ст. 56.

– У цій вправі нам потрібно записати слова у дві колонки.

  • Зачитаємо перше слово.
  • Дівчинка. Поставимо запитання до нього. Хто? Запишемо його в колонку там, де запитання хто.
  • Давайте зачитаємо слова, які відповідають на запитання хто? (Іменники, які відповідають на питання хто – це є істоти (люди та тварини)
  • Давайте ми зачитаємо слова, які відповідають на запитання що?

(Іменники, які відповідають на запитання що – неістоти)

4.3. Застосування знань. Виконання вправи 5. ст. 57. Повторення правил поведінки за столом.

Бесіда про правила поведінки за столом.

– Коли ми приходимо в гості, то виховані господарі запрошують нас до столу. Наш капітан теж запросив наших друзів до столу. Давайте пригадаємо, як потрібно поводити себе за столом?

  • Чи можна відразу заходити і сідати до столу? Ні, потрібно зачекати, поки господар запросить нас до столу.
  • Хто перший сідає за стіл?
  • Як потрібно їсти?
  • Чим потрібно користуватися за столом?
  • Що потрібно сказати вкінці господарю, який вас пригощав?

Робота над вправою.

  • Давайте поглянемо, та назвемо предмети, які використав капітан, щоб пригостити дітей.
  • Він використав: чашки із блюдцями, чайник, чай, бублики, цукерки, цукор.
  • Давайте поставимо запитання до цих назв. Як називаються іменники, які відповідають на питання що? Це неістоти.
  • Назвемо на малюнку істот.
  1. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.
    • Робота із текстом. Вправа 6, ст.57. Обговорення правил надання допомоги під час сонячного удару.
  • За чаєм капітан розповів цікаву історію про випадок на кораблі.

Боцман – помічник капітана, який стежить за порядком на кораблі.

Бриль – головний убір з широкими полями, виготовлений із соломи.

  • Де відбувалася подія, описана в тексті?
  • Яка була погода?
  • Без чого вийшов боцман?
  • Що трапилося із боцманом?
  • Чому боцман знепритомнів?
  • Хто врятував боцмана?
  • Яким чином врятували боцмана?
  • Що потрібно носити, коли на вулиці спека?
  • Якщо ми побачили людину, яка знепритомніла, що потрібно зробити?
  • Так, потрібно забрати людину із сонця, дати їй води, відкрити віконце або обмахувати віялом, щоб було свіже повітря.
  • Сподіваюся, ви запам’ятали ці правила, будете їх дотримуватися.
  • Скажіть, будь ласка, з яких частин складається текст?
  • Зачитайте мені зачин.
  • Наше завдання записати виділені речення, знайти іменники та поставити до них запитання.
  • Зачитаймо друге речення.

Палуба була розпечена.

Сонце напекло голову.

  • Творче завдання від Боцмана. Вправа 9, ст. 57.
  • Зачитаймо слова на дошці.

Чайка, мишка, білка, корова.

Поставте до них запитання. Це істоти?

Ми маємо змінити одну літеру, щоб слово відповідало на запитання «Що?».

Молодці, ми впоралися із цим завданням.

  • Наша мавпочка Цукерка хоче залишитися з капітаном. Але щоб капітан зміг її залишити, нам потрібно переглянути цікавий матеріал про найменших мавпочок.
  1. Підсумок уроку. Рефлексія. Самооцінювання.

 

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ є навчальним матеріалом, спрямованим на вивчення іменників. Учасники - діти та вигадані персонажі Читалочка, Родзинка, Гаджик, і Щебетунчик - відправляються на умовну подорож морем на кораблі. Для того, щоб дізнатися, хто ще приєднається до них, виконуються вправи та задачі. Далі йдуть вправи на каліграфію (наприклад, слова "мавпа"), звуко-буквений аналіз слова, розділення слів на іменники за питаннями "хто?" та "що?", а також різні подальші завдання з розпізнавання іменників. Завершується матеріал розповіддю про мавп.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно