Принципи економії в екзистенційному плані торкнулися навіть таких областей, як вибір міді клавіатури. Більша частина моделей, представлених в асортименті сучасного ринку, це компактні портативні девайси, створені, щоб економити ваші гроші, простір на робочому місці та час на вирішення творчих задач. Наскільки якісно вони з цим справляються – в нашому матеріалі розкаже спеціаліст музичного інтернет-магазину Музлайн.
Декілька слів “за”
Власне, оскільки міді клавіатура не є у прямому сенсі музичним інструментом, а все ж таки являє собою контроллер, то судити її за критеріями музичного інструменту не варто. Це означає, що на передній план виходять такі критерії якості, як:
- грамотний дизайн і пов’язана з ним функціональність;
- компактність та мобільність;
- автономність;
- універсальність;
- практична міцність та ціна.
Можна сказати ще коротше – обрана вами міді клавіатура має відповідати вашим вимогам та задовольняти ваші потреби в роботі з цифровим звуком. Практично всі компактні моделі підходять для вирішення стандартних задач виробництва аудіо контенту, написання музики та саунд дизайну. При цьому вони є транспортабельними та можуть працювати в далеких від ідеальних умовах.
Що можна сказати “проти”
Насправді, не так вже й багато, але справедливості заради варто зазначити, що навіть ідеальні портативні міді клавіатури не такі вже ідеальні, якщо мова йде про масштабні проекти, виконання музики та довгострокову перспективу використанням пристрою. Як правило, компактні і бюджетні міді клавіатури мають не такий вже і високий запас міцності, особливо вразливими є сенсорні датчики на клавіатурі, які легко пошкодити занадто агресивним натиском. Ще один суттєвий мінус компактних моделей – малий набір октав. Так, наприклад повноцінні студійні стаціонарні міді клавіатури можуть мати 88 клавіш, тобто повний фортепіанний набір, і це зручно для музикантів, які працюють зі складними творами і партитурами, які потребують виконавських навичок і відповідного інструмента.
Портативні девайси в цьому плані дуже обмежені, і на думку експертів інтернет-магазину Muzline вони ідеально підходять для тих, хто хоче працювати у будь-яких умовах, стикається з більш менш простими задачами, віддає перевагу саунд дизайну. Це хороше рішення для невеликого домашнього продакшну, але для повноцінної студійної роботи воно навряд чи підійде, або постійно буде потребувати якихось пристосувань та компромісів. З такої точки зору єдиним тайто сумнівним плюсом його буде тільки низька вартість.