Підібрати матеріали:

Інтегроване заняття по казкотерапії та з елементами арт-терапії «Як ми вчили Вовка бути хорошим».

Автор: Лісковська Наталя Олександрівна

Посада: вихователь

Місце роботи: Глухівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Фіалка"

Оцініть публікацію:
VIP-користувач

Інтегроване заняття по казкотерапії та з елементами арт-терапії

«Як ми вчили Вовка бути хорошим»

Мета:

Профілактика проявів агресії у дітей.

Завдання:

  • Вчити дітей самостійно робити висновки про культуру поведінки з однолітками з обігравання певних моральних ситуацій;
  • Формувати у дітей доброзичливе, ввічливе ставлення до оточуючих;
  • Вчити дітей елементарного володіння своїми негативними емоціями;
  • Формувати навички мімікою передавати емоції радості;
  • Розробити з дітьми модель «доброзичливого поведінки».
  • Розвивати зв’язну, діалогічну мова, вміння відповідати на питання дорослого;
  • Розвивати дрібну моторику рук;
  • Виховувати у дітей бажання підтримувати в дитячому колективі радісну, товариську атмосферу.

Устаткування і дидактичний матеріал: DVD, ноутбук, фрагменти з мультфільму «Капітошка», картки із зображенням героїв народних казок, д / гра «Добрий – злий», д / гра «Склади настрій», ляльки для спектаклю, мікрофон, картинки для моделі «доброзичливого поведінки».

Попередня робота: знайомство з народними прислів’ями про добро, зло, читання народних казок.

Хід заняття:

  1. Мотиваційно-орієнтовний етап

Педагог: Діти, я пропоную вам дістати з контейнера з піском картинки з тваринами. Назвіть їх і який у кожного з них характер. Для цього давайте послухаємо музику і спробуйте здогадатися з ким я хочу вас познайомити. (Відповіді дітей). Молодці дітки. А давайте познайомимося з ним ближче.

  1. Змістовний етап

(Перегляд мультфільму. Включає фрагмент з мультфільму «Капітошка»)

(Бесіда по мультфільму)

  • Як вам здалося, який характер у вовченяти? (Злий, агресивний)
  • А чому ви думаєте, що Вовк злий? Який характер у вовченяти на початку м ф?

Психологічна гімнастика «Вовча злість»

Давайте покажемо, один одному як гарчить вовченя: р-р-р. Поверніться один до одного. Чи сподобалося вам обличчя свого товариша? А чому вам не сподобалося обличчя один одного? Правильно, тому що злі, непривітні люди, тварини не подобаються нікому. Ми з вами читаємо багато народних казок. І в цих казках завжди є добрі герої і злі.

Гра «Добрий-злий»

Давайте з вами пограємо в гру «Добрий – злий» . Дивлячись  на ілюстрації діти визначають: який герой казки добрий, а який злий і показують відповідну картку.

Після показу кожної картинки педагог запитує у дітей: «Чому ти вважаєш, хто злий ?. Добрий?

Фізкультхвилинка:

Разом по лісу йдемо,

Чи не поспішаємо, чи не відстаємо.

Ось виходимо ми на луг.

Тисяча квітів навкруг!

Як ведмедик будемо крокувати

Шишки весело збирати

Як зайчик маленький на місці

Давайте пострибати всі разом!

Ось ми і в лісі. Послухайте, як пташки співають.

(Звучить аудіозапис звуків лісу)

А ось і Вовк.

Казкотерапія

(Показ лялькового спектаклю). Прийшов Вовк на галявину. А там звірі грали. Лисичка будиночок з кубиків робила. Підбіг Вовк, зруйнував будиночок Лисички. Заплакала Лисичка. А Вовк вже побачив Їжачка, який грав м’ячем.

– Досить грати! А ну, віддай мені м’яч! І забрав у Їжачка м’яч. Засмутився Їжачок, зітхнув. А Вовк побіг до Зайчику, який весело пригав. Він сердито закричав: «А ну, забирайся звідси! А то, як дам цим м’ячем ». Злякався Зайчик, затремтів і побіг геть. Всі звірі втекли. Залишився Вовк один.

– Ось який я молодець! Сильний, злий – всіх прогнав. Але як стало тихо, сумно. Ні з ким і пограти. Напевно, я щось не так зробив!

(Обговорення з дітьми)

  • Як поводився Вовк?
  • Чи сподобалося поведінку Вовка звірам?
  • Вам хотілося б мати такого друга як Вовченя? Чому?
  • Чому Вовк засумував в кінці казки?
  • Скажіть, чи можна вести себе як Вовк?
  • Чому так не можна поводитися?

(Розробка з дітьми моделі «доброзичливої поведінки»)

  • Ось, Вовк, як треба поводитися. Живи добрішими, будеш всім миліше. Діти, подивіться, наш Вовк задумався.

А для того, щоб зовсім переконати Вовка, що хорошим бути краще, давайте пограємо в гру.

Вправа на розвиток емоційно – вольової сфери.

«Посмішка по колу»

В коло всі вставайте

І посмішку передавайте.

На сусіда подивіться

І йому ви посміхніться.

(Діти стають в коло і передають один одному посмішку. Кожна дитина посміхається своєму сусідові)

– А давайте всі разом посміхнемось Вовкові! Діти, ми подарували вовченяти стільки посмішок, що він і сам посміхнувся. Діти, наш Вовк став хороший. Це ми допомогли йому стати хорошим!

(Педагог  звертає увагу на модель «доброзичливої  поведінки», де з’являється картинка «доброго» Вовка)

Педагог: Він хоче піти до лісових звірів і виправити все, що накоїв.

(Діти беруть на себе роль Вовка і обіграють ситуації ще раз)

Педагог: Вовк зрозумів, що хорошим бути краще. Хорошим всі посміхаються, радіють. А ще всі хочуть дружити з хорошими людьми або звірятами. А нам дітки, пора повертатися в наш садок. (Під пісню «Від посмішки» діти повертаються в дитячий сад)

Педагог: Давайте подивимося, яким хорошим став наш Вовк.

Перегляд фрагмента з мультфільму «Капітошка».

Педагог: А тепер сідайте за столи. Ми з вами згадаємо, яким був Вовк на початку нашої історії і яким він став зараз.

  1. Рефлексивно-оцінний етап

Дидактична гра «Склади настрій»

Педагог: Діти ми з вами сьогодні зробили добру справу! Як ви думаєте яку? Правильно, ми навчили Вовка бути добрим. А чому він став хорошим? Правильно, ми розповіли йому народні прислів’я про добро і зло, ми йому подарували наші усмішки. А як ви думаєте, щось змінилося в житті нашого героя після того, як він став хорошим? Так, у нього з’явилися друзі.

Арт-терапевтична робота «Щоб всі стали радісними»

Педагог: Діти, візьміть олівці і намалюйте веселий смайлик і подаруйте один одному з побажанням бути радісними, добрими і мати багато друзів.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ є конспектом заняття з казкотерапії під назвою "Подорож у казку", який спрямований на збагачення розуміння емоцій страху та радості у дітей, розвиток мовлення, творчості та формування позитивного ставлення до школи через створення казкової реальності. Включає вправи на розвиток уяви, малювання, дихальні релаксаційні методи та обговорення вражень від казки "Смішні страхи". Завершується вправою на усвідомлення отриманого досвіду і виховання почуття дружби.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно