Підібрати матеріали:

Імерсивні методи навчання: вплив новітніх технологій на освіту

Для того, щоб зрозуміти силу новітніх технологій у навчанні, треба згадати освітні методи минулих років, коли головна увага вчителя була спрямована на аудіальний та письмовий стилі викладу інформації. Останні 10 років почали активно змінювати цей підхід, ефективно впроваджуючи інтерактивні можливості для уроку (інтерактивна дошка, онлайн-тести, електронний щоденник), щоб зробити навчальний матеріал цікавішим та доступнішим для поглибленого розуміння школяра. Секрет полягає у тому, що увага дитини серйозно концентрується на навчанні, коли матеріал презентують нативним для неї шляхом, використовуючи додатки, де є доповнена реальність, елементи гри, наочність через віртуальні моделі тощо.  Це залучає  нові можливості пам’яті, підвищує  увагу до предмета, забезпечуючи успішний результат. Така технологічна допомога ще й значно вбереже цінний час учителя. 

Види імерсивних технологій та для чого вони потрібні

Імерсивні технології у навчанні відповідають за модернізацію освіти, на яку чекає Україна. При цьому застосовуються  такі шляхи для реалізації мети як VR, AR, MR, 3D. Кожен з цих напрямів працює з іншою реальністю, яка відкриває новітні можливості для роботи. Чим вони відрізняються? Віртуальна реальність (VR) повністю занурює учнів в альтернативні цифрові світи, доступ до яких здійснюється через імерсивні пристрої (наприклад, через навушники та ручний контроль), які дозволяють орієнтуватися у віртуальному просторі. Доповнена реальність (AR) набуває різних цифрових форм, які можуть бути двовимірними, що чудово підходить для роботи з навчальною інформацією, та у 3D-форматі, щоб підвищити зацікавленість  та зосередженість школярів. Змішана реальність (MR) поєднує у собі AR та VR елементи. Посилаючись на статистику компанії мобільного розвитку The APP Solutions, зазначаємо, що: 

  • 97% студентів хотіли б вивчати курс з залученням VR; 
  • 4-м за величиною сектором інвестицій у VR стане освіта; 
  • очікується, що VR в освіті до 2025 року стане галуззю з оборотом 700 мільйонів доларів США; 
  • на ринку США майже 80% викладачів мають доступ до пристроїв віртуальної реальності вже сьогодні, а 7 з 10 хочуть використовувати VR у свої навчальній практиці. 

Новітні методи навчання в Україні

У сучасній освітній практиці України вже розпочалось активне використовування LMS-систем та залучення електронних щоденників, які значно полегшують роботу вчителя. Якщо ми говоримо про технології VR, AR та MR в освіті, наш ринок перебуває на першому етапі свого розвитку, що засвідчує про його майбутню перспективність. Прикладом таких  новітніх технологій є українські продукти AR_Book та AR_Teacher, діяльність яких спрямовано на створення й проведення ефективних уроків з використанням сучасних технологій. Їхні можливості вражають своїм функціоналом, який містить  інтеграції з великими системами, 30 функцій для конструктора уроку, 2000 тестів та понад 200 авторських експериментів у форматах AR/3D. Головна особливість полягає в тому, що школа зможе відстежити прогрес школярів через глибинний аналіз успіхів  кожного учня та те, що в цій системі можна забезпечити інтерактивне навчання через доповнену реальність. Тут безпека відіграє важливу роль, бо учні взаємодіють з 3D моделями на своєму смартфоні. Важливо зазначити, що кожний експеримент у системі затверджений Міністерством освіти і науки України. 

Імерсивні методи навчання, як одна з найцікавіших тем нашого сьогодення! Вона надає розуміння технологічного прогресу, який чекає на кожного з нас, особливо в освіті майбутнього, що так важлива для сучасного покоління. 

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Оскільки ви надали порожнє повідомлення, я не можу надати конкретний висновок щодо змісту презентації. Будь ласка, надайте більше інформації або зміст презентації, щоб я міг допомогти з її аналізом або описом.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно