Підібрати матеріали:

Дієприкметник як особлива форма дієслова.

Автор: Поштова Наталія Володимирівна

Посада: вчитель української мови та літератури

Місце роботи: Криворізька спеціалізована школа 74

Оцініть публікацію:
VIP-користувач

Дієприкметник як особлива форма дієслова.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ є детальним планом уроку української мови, присвяченого темі дієприкметника як особливої форми дієслова для семикласників. Метою уроку є ознайомлення учнів із дієприкметником, його граматичними ознаками, формування вмінь визначати рід, число, відмінок, синтаксичну роль дієприкметників, а також розвиток творчих здібностей і самостійної роботи учнів. Урок включає емоційну підготовку, актуалізацію опорних знань, вивчення нового матеріалу з дієприкметниками, закріплення вивченого, домашнє завдання та оцінювання. Усе обладнання та методи роботи детально описані для ефективного досягнення мети уроку.

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Ця презентація присвячена дієприкметнику як особливій формі дієслова. Вона охоплює ознаки дієприкметників, їх час, вид, стан і граматичні особливості, такі як узгодження з іменником та зміну за родами, числами та відмінками. Включено різноманітні вправи та ігри для вивчення та практики використання дієприкметників, зокрема творче моделювання, вибірково-розподільну роботу, лінгвістичні ігри та завдання на домашнє вивчення.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Лісненко Тетяна Станіславівна
Лісненко Тетяна Станіславівна каже:
01.02.2022 о 17:56

Наталя Володимирівна ретельно і правильно дібрала матеріал для вивчення теми "Дієприкметник"  Гарно те, що вчителька спирається на творчість Тараса Шевченка і бере для теми його твори.Це є міжпредметний зв'язок. Вдало використано дослідження -конструювання, це розвиває дітей, спонукає до нових знань, співставлень. Гарно, що і попередні теми повторили учні – прикметник та дієслово, бо на них спирається дана тема. Також є і робота з підручником, цього оминати не можна, бо діти і так мало працюють з книгами. Дякую, сподобався матеріал.

Кожукало Наталія Вікторівна
Кожукало Наталія Вікторівна каже:
02.12.2020 о 14:04

   Некоректно сформульована мета уроку (наприклад, з'ясувати і пояснити властиві дієприкметнику граматичні ознаки дієслова та прикметника, знаходити дієприкметники у тексті та в усному мовленні тощо). На мою думку, не варто широко називати дітям мету уроку, як вона визначена у конспекті. Не згодна з дібраними вправами для актуалізації опорних знань. Навіщо  складна розповідь вчителя про дієприкметник, якщо потім діти читають даний матеріал у підручнику? Завдяки яким завданням виховувалася любов до природи (як зазначено в меті уроку)? Усього запланованого, вважаю, не можна виконати за 45 хвилин.

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно